Haberler

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

FIRATSİFED tarafından gerçekleştirilen Fırat Kalkınma Ajansı Destekli eğitimde , Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği (EMMAD) ve Elazığ Sanayici ve İş Adamları Derneği(ELSİAD) üyeleri ve üye çalışanları , `İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ` konusunda bilgilendirildi.

Fırat Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) ,Üyelerinin ve üye çalışanlarının daha güvenli ortamlarda çalışabilmesi amacıyla iş sağlığı ve güvenliği hakkında eğitimlere başladı.

FIRATSİFED  tarafından EMMAD toplantı salonunda  düzenlenen eğitimde FIRATSİFED üyelerine `İş Sağlığı ve Güvenliği` konulu eğitim verildi. 5 gün sürecek eğitimde açılış konuşmasını ELSİAD Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda FIRATSİFED yönetim kurulu üyesi olan Mustafa GÖKÇE yaptı. GÖKÇE, FIRATSİFED`in Fırat Kalkınma Ajansının desteğiyle  başarılı işler yaptığını belirtti. Üyelerin FIRATSİFED`de sahip çıkmasını isteyen GÖKÇE bölgemizde ki sekiz derneğin birleşmesiyle oluşan FIRATSİFED`in bölge ekonomisi açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.FIRATSİFED üye çalışanlarının eğitimlerine önem verdiklerini ifade eden GÖKÇE, değişik alanlarda çalışan personelin iş güvenliği risklerini de öğrenmesi gerektiğini dile getirdi. Çalışanların işlerini büyük bir dikkatle yapmasını isteyen GÖKÇE, yöneticilerin de gerekli tedbirleri aldığını söyledi.
İş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan EUCONS Danışmanlıktan Dr. Suat YALÇINSOY, mevzuatlar hakkında bilgi verdi. Türkiye`de gerçekleşen iş kazaları ve meslek hastalıklarının boyutları hakkında da bilgiler veren YALÇINSOY, iş kazasına sebep olan tehlikelerin fiziksel, kimyasal, mekanik, elektrikle çalışma ve işyeri ortamından kaynaklandığını söyledi. Genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında katılımcılara bilgiler veren YALÇINSOY, kazaların alınacak basit önlemlerle engellenebileceğini işaret etti. İşveren ve işçinin sorumluluklarından da bahseden YALÇINSOY, kişisel donanım koruyucuları hakkında detaylı bilgiler verdi. Eğitimin ilk günü soru cevap kısmıyla sonra erdi.

 

Son Haberler