Haberler

Yönetim Kurulu Toplantısı Malatya
Yönetim Kurulu Toplantısı Malatya

Fırat Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Yönetim Kurulu toplantısı Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği`nin ( MASİAD) ev sahipliğinde yapıldı.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin bağlı bulunduğu FIRATSİFED Başkanı Yahya Alper Bektaş, toplantı öncesinde basına kısa bilgi verdi. TRB-1?in bölge olarak önemli bir konumda olduğunu söyleyen Bektaş, ;FIRATSİFED Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl bölgesi ve yakın çevresinde faaliyet gösteren, ortak ilke ve hedefleri benimseyen, kuruluş amaçları aynı sanayici ve işadamları derneklerinin ortak sesi olarak bölgesel, sektörelve ulusal ekonomik politikaların oluşturulmasına katkıda bulunmak, bölgesel ve sektörel kalkınma vizyonları geliştirerek uluslararası entegrasyona ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmak, projeler geliştirmek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna, yetkili kurumlara duyurmak, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak amacıyla kurulan bir federasyondur. dedi.

Toplantıda yeni dönemde açıklanan teşvikler ve yapılması planlan projeler görüşüldü. TRB-1 bölgesi için yapılabilecekleri masaya yatırdı. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. 

 

Toplantıya, FIRATSİFED Başkanı Yahya Alper Bektaş, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Güngör, Prof.Dr.Yasemin Açık, Mustafa Gökçe, Göknur Aktay, Yusuf Zeki Kılışçı, Ferhan Yusufoğlu ,Giray Alp Gültekin, Banu Algül Şeftalicioğlu ve Genel Sekreter Birsen Balbay katıldı.

 

Son Haberler